OCHRONA SYGNALISTÓW- wszystko co muszą wiedzieć jednostki samorządu terytorialnego

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło, że planuje ukończyć pracę nad ustawą o sygnalistach w I kwartale 2024 roku.

Co to oznacza dla 2 807 jednostek samorządu terytorialnego, które będą musiały skutecznie wdrożyć nowe regulacje i sprostać nowym obowiązkom?

Obejrzyj zapis naszego webinaru, gdzie nasz ekspert – adwokat Agnieszka Kolbuch-Wągiel omówiła kluczowe aspekty ustawy o sygnalistach i wyjaśniła, jakie mogą być implikacje dla jednostek samorządu terytorialnego.

Dzięki zrozumieniu tych zmian już na etapie planowania, Twoja jednostka będzie gotowa na wyzwania i korzyści związane z nową ustawą.

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Zakres Dyrektywy o sygnalistach: Jakie obszary będą objęte ustawą, a jakie mogą mieć na nią wpływ jednostki samorządu terytorialnego?

Obowiązki i prawa sygnalistów: Kto może być sygnalistą, jakie prawa im przysługują, a także jakie obowiązki ustawa nakłada na jednostki samorządu terytorialnego?

Procedury zgłaszania naruszeń o obsługi zgłoszeń: Jakie procedury będą obowiązywały w kontekście zgłaszania naruszeń i jak jednostki samorządu terytorialnego mogą się przygotować?

Dodatkowe korzyści:

Korzyści dla samorządów: Zrozumiesz, jak jednostki samorządu terytorialnego mogą współpracować z sygnalistami, aby skutecznie reagować na zgłoszenia., tworząc bezpieczne środowisko pracy.

Praktyczne wskazówki: Otrzymasz eksperckie wskazówki dotyczące dostosowania procedur do nowych wymogów. Poznasz też praktyczne przykłady zastosowania dyrektywy i najlepsze praktyki.

Chcesz wiedzieć więcej jak powinna wyglądać procedura sygnalisty? Sprawdź nasze poprzednie wpisy:

JAKICH ZGŁOSZEŃ MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ? 

OCHRONA SYGNALISTÓW – CO MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED WEJŚCIEM W ŻYCIE DYREKTYWY?

OCHRONA SYGNALISTÓW A OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Możesz też obejrzeć przygotowane przez nas filmy edukacyjne:

OCHRONA SYGNALISTÓW

KALENDARZ ADWOKATOWY 2021

Share