Case Studies

Zapoznaj się z naszymi najciekawszymi zleceniami!
https://whistleprotect.eu/wp-content/uploads/2018/09/portfolio_05-1080x720.jpg

🎬 Dzisiaj na biurko Prezydenta najprawdopodobniej trafi ustawa o ochronie sygnalistów. Co to oznacza dla przedsiębiorców? Jakie będą jej konsekwencje?

Serdecznie zapraszamy dzisiaj (14.06) o 21.00 na antenę BIZNES24. Firma, giełda, pieniądze., gdzie mec. Agnieszka Kolbuch – Wągiel razem z redaktorem Pawłem Blajerem porozmawia o tym, jak ta ustawa wpłynie na działalność firm.

Nie przegapcie tego ważnego tematu!

Do zobaczenia wieczorem na Biznes24!

https://whistleprotect.eu/wp-content/uploads/2018/09/portfolio_05-1080x720.jpg

Niezwykle ważny temat dla każdego z nas, dotyczący ochrony sygnalistów – osób, które odważnie zgłaszają nieprawidłowości i naruszenia prawa. Niestety, najnowsza wersja projektu ustawy o sygnalistach nie ułatwia jednostkom samorządu terytorialnego przygotowań do wdrożenia systemu ich ochrony. W projekcie pojawiają się nowe wyzwania, takie jak opracowanie procedury zgłoszeń zewnętrznych oraz ustalenie, czy dane zgłoszenie dotyczy interesu publicznego.

W artykule autorstwa red. Roberta Horbaczewskiego „Kolejna wersja projektu ustawy o sygnalistach to nowe wyzwania dla samorządów”, który pojawił się dzisiaj na stronie prawo.pl omawiamy szczegóły tego projektu, w tym kontrowersje dotyczące obliczenia limitu 50 osób, który zobowiązuje do wprowadzenia procedury wewnętrznej. Dowiecie się również o nowościach, jakie projekt przewiduje, takich jak przesłanka ujawnienia informacji dotyczącej interesu publicznego.

Błażej Wągiel radca prawny, specjalizujący się we wdrażaniu i utrzymaniu systemów ochrony sygnalistów zwraca uwagę na brak legalnej definicji pojęcia interesu publicznego w projekcie ustawy, co może ograniczyć ochronę sygnalistów. Przeczytaj mój artykuł i poznaj szczegóły tego ważnego projektu, który może mieć istotny wpływ na funkcjonowanie samorządów i ochronę sygnalistów.

Link do artykułu: https://www.prawo.pl/samorzad/nowa-wersja-projektu-ustawy-o-sygnalistach-obowiazki-gmin,519464.html

https://whistleprotect.eu/wp-content/uploads/2018/09/portfolio_05-1080x720.jpg

🎬Na stronie Whistlelink ukazał się gościnny wpis Błażej Wągiel na temat nagradzania sygnalisty.

🤔Z lektury dowiecie się na jakie elementy zwrócić uwagę tworząc system motywacyjny dla sygnalistów.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Nie wiesz jak sprostać nowym obowiązkom wprowadzonym przez dyrektywę o ochronie sygnalistów? skontaktuj się z nami pod adresem office@ipsolegal.pl lub bezpośrednio z Błażej Wągiel

Link do artykułu: https://www.whistlelink.com/pl/blog/czy-nagradzac-sygnalistow/

 

 

https://whistleprotect.eu/wp-content/uploads/2018/09/portfolio_05-1080x720.jpg

🫡 Czy rozszerzenie ochrony sygnalistów na służby mundurowe, to krok w dobrym kierunku?
🔭 Jakie wyzwania stoją przed tymi służbami w związku z obowiązkami wynikającymi z dyrektywy?
🤺 Jak nowe regulacje wpłyną na działalność tego typu jednostek?

O zmianach w ostatnim projekcie ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa w dzisiejszym artykule w serwisie Prawo.pl wypowiedź ekspercka Błażej Wągiel

Jeśli nadal masz wątpliwości jaki wybrać kanał dokonywania zgłoszeń – skontaktuj się z nami na office@ipsolegal.pl

link do artykułu: https://lnkd.in/g2fb-vM9